Bezbednost učenika na internetu tema je kojoj se opravdano posvećuje sve više pažnje, pa su i profesori Savremene gimnazije prepoznali važnost ovog pitanja i sa učenicima realizovali projekat koji se tiče upravo ove teme. Učenici četvrtog razreda Kombinovanog programa imali su priliku da sarađuju sa svojim vršnjacima iz Turske i zajedno razmotre opasnosti koje vrebaju na internetu.
U okviru ovog eTwinning projekta učenici dveju škola prvo su ispitali sopstveno ponašanje na internetu i dobili povratnu informaciju o stepenu bezbednosti. Na prvom zajedničkom sastanku realizovanom pomoću aplikacije „Google Meet” predstavili su svoje gradove, Istanbul i Beograd, i svoje škole, i bolje se upoznali koristeći aplikaciju „Nearpod”. Odgovarajući na zanimljiva pitanja, shvatili su da, iako dolaze iz različitih zemalja, imaju slična razmišljanja i vrednosti. Nakon toga učili su kako mediji manipulišu njihovim ponašanjem, kako zaštititi sebe i druge, i zašto je važno kakav trag ostavljamo na internetu. Usledio je glavni deo projekta, u kom su učenici dizajnirali brošure o bezbednosti na internetu. Naši učenici su brošure radili na srpskom jeziku kako bi informacije došle do onih kojima su namenjene, jer su njihove ciljne grupe bili roditelji i mlađi tinejdžeri. Na završnom sastanku učenici su svoje brošure predstavili na engleskom jeziku, ističući važnost širenja ovih poruka i ideja.
Nakon evaluacije koja je usledila na kraju projekta, svi učesnici istakli su da im je drago što su upoznali vršnjake iz druge države i kulture, da su saznali mnogo toga novog o ovoj temi i da im je posebno značajno što će njihov rad možda uticati na to da se neko dete odgovornije ponaša na internetu ili što će neki roditelj biti upoznatiji sa opasnostima koje vrebaju onlajn i što će znati kako da postupi sa svojim detetom.