Upišite Savremenu gimnaziju po najpovoljnijim uslovima Saznaj više >> Upišite Savremenu gimnaziju po najpovoljnijim uslovima Saznaj više >> Upišite Savremenu gimnaziju po najpovoljnijim uslovima Saznaj više >> Upišite Savremenu gimnaziju po najpovoljnijim uslovima Saznaj više >>
Poseta izložbi „Nebeska vertikala“ u „Beograđanki“

Učenici trećeg i četvrtog razreda Savremene gimnazije posetili su izložbu „Nebeska vertikala“ povodom 50. rođendana Beograđanke, nekada najviše zgrade u Beogradu. Na inicijativu profesorke srpskog jezika i književnosti Zorane Putniković i uz nesebičnu pomoć i podršku Dragane Mladenović iz ,,Alta labsa’’, učenici su imali priliku da posete ovu izložbu, čuju razne zanimljive podatke i da uživaju u jedinstvenom pogledu na Beograd sa vidikovca koji je nekad, veoma kratko, bio otvoren za sve Beograđane. 

Učenici trećeg i četvrtog razreda Savremene gimnazije posetili su izložbu „Nebeska vertikala” povodom 50. rođendana Beograđanke, nekada najviše zgrade u Beogradu. Na inicijativu profesorke srpskog jezika i književnosti Zorane Putniković i uz nesebičnu pomoć i podršku Dragane Mladenović iz „Alta labsa”, učenici su imali priliku da posete ovu izložbu, čuju razne zanimljive podatke i uživaju u jedinstvenom pogledu na Beograd sa vidikovca koji je nekad, veoma kratko, bio otvoren za sve Beograđane. 

Tokom posete, učenike su kroz izložbu vodile Dragana Mladenović i Jovana Tomić, menadžerka projekta, otkrivajući im zanimljive detalje o istoriji i simbolici Beograđanke. Saznali su kako je izgledala njena izgradnja, kakve su reakcije Beograđana pratile nastanak „crne dame” i koja su umetnička dela krasila njenu unutrašnjost. Posebno ih je iznenadila činjenica da su postojala dva imenjaka, dva Branka Pešića, koja su tesno povezana sa ovom zgradom – arhitekta koji ju je projektovao i gradonačelnik koji je dao podršku za realizaciju ovog projekta.

Učenike je fascinirala priča o restoranu i klubu koji su nekada bili na 5. i 6. spratu, kao i o fontani koja se i danas nalazi ispred zgrade. Obišli su i vidikovac na vrhu zgrade, te su uživali u jedinstvenom pogledu na Beograd, a upoznali su i burnu istoriju mesta gde se danas nalazi njihova škola.

Zahvalnost organizatorima i pratećim profesorima

Veliku zahvalnost za organizaciju posete dugujemo firmi „Alta Labs”, a posebno Dragani Mladenović i Jovani Tomić na stručnom i inspirativnom vođenju. Profesori koji su pratili učenike bili su Stefan Erčić, Vidak Pejović, Maja Merdović, Zorana Milićević i Zorana Putniković.

Kako je protekla ova jedinstvena avantura učenika sa njihovim nastavnicima Stefanom Erčićem, Vidakom Pejovićem, Majom Merdović, Zoranom Milićević i Zoranom Putnikovića, pogledajte u galeriji slika ispod.

Prezadovoljna sam i ponosna sam što sam roditelj učenika Savremene gimnazije. Već pri prvom susretu sa rukovodstvom škole, kada sam se interesovala o upisu svog deteta, uvidela sam sa koliko ljubavi, entuzijazma i profesionalizma pristupate svom radu. Bila sam zadivljena pristupom, idejama i načinom rada. Tako nešto postoji i kod nas! Ne treba Vam dugo da shvatite da je to škola koju biste poželeli svakom detetu. Kreativnost, savremena tehnologija , kvalitetno obrazovanje, ali pre svega ljudskost koja odiše u školi, čine ovu školu drugačijom koja s pravom po meni nosi naziv, Savremena gimnazija. Sa ovakvim pristupom od samog početka, uspeh ove škole, a i naše dece sa vama, je neizbežan. Sve čestitke! Jelena Đorđević, Andrijina mama
Savremena u svakom smislu, naša škola pruža funkcionalno znanje i dobru pripremu za visoke škole i fakultete u Srbiji i inostranstvu. Primenom savremene i kreativne metodike nastave, u kojoj su nastava i procena dostignuća učenika usklađeni sa najvišim standardima postignuća za kraj opšteg srednjeg obrazovanja, naša škola temeljno i kvalitetno unapređuje jezičku, matematičku, naučnu, umetničku, kulturnu, tehničku i informatičku kompetenciju – što je neophodno za nastavak obrazovanja i dalji profesionalni razvoj. Kabinetska nastava je propraćena upotrebom interaktivnih tabli i edukativnog softvera, a praktična istraživačkim radom i kritičkim razmišljanjem.